1. Chlapecký oddíl

Jsme kluci z Dolních Životic a okolí a chodíme do 1. Chlapeckého oddílu. Náš oddíl se dělí na celkem 3 skupiny o 6-8 dětech, tzv. družiny, ve kterých spolu trávíme většinu skautského času. Jsme členy Junáka – českého skauta, největší a nejznámější výchovné organizace pro děti a mládež v Česku.

Společně se pravidelně setkáváme na schůzkách, hrajeme hry, plánujeme a podnikáme výpravy, učíme se novým věcem, zažíváme dobrodružství, děláme dobré skutky a nebojíme se žádných výzev. Našimi průvodci jsou kvalifikovaní vedoucí. Ti nejzodpovědnější z nás navíc svým vedoucím pomáhají při přípravách schůzek a akcí – to jsou tzv. rádci.

Závěrem skautského roku je náš 12denní tábor, kde se sejdeme jako celé středisko. Spolu se podílíme na stavbě tábora, na jeho chodu – třeba při hlídání tábora nebo vaření a učíme se tu dovednostem, jako je štípání dříví, zdravověda, táboření a další. Na vlastní kůži testujeme, jestli se dokážeme postarat o sebe i o ostatní.

Učíme se především hrou a až vyrosteme, budou z nás samostatní občané, na které bude spolehnutí a kterým nebude cizí pobyt v přírodě, pomoc druhým, spolupráce, fair play nebo zodpovědnost.

Najdi cestu ke skautingu.
Nabíráme nové členy do oddílu!

Družiny

Kamzíci

Kluci od 7 let
Setkávají se každý čtvrtek od 17:00 do 18:00