Kmen dospělých

Kmen dospělých je společenstvím dospělých skautů a skautek (neboli oldskautů), kteří podporují hlavní poslání skautské organizace – výchovu mládeže, a zároveň aktivně vyvíjejí vlastní činnost v duchu skautských ideálů.

Členové našeho Kmene dospělých se celoročně podílejí na přípravě programu pro mladší členy našeho střediska, který zahrnuje pravidelné skautské schůzky, víkendové výpravy a vrcholí každoročním letním táborem. Naši oldskauti jsou také aktivní v přípravě programu pro občany Dolních Životic. O prázdninách například pořádají v naší obci několik projekcí letního kina v amfiteátru za základní školou a v zimě zase mikulášskou nadílku a roznášení Betlémského světla. A s programem nezapomínají ani na sebe. Několikrát ročně se schází, aby společně vyrazili na výlet nebo se pobavili například na bowlingu.

Pro osobní rozvoj dospělých skautů existuje řada příležitostí účasti na nejrůznějších vzdělávacích i zážitkových kurzech, které oldskautům dodávají inspiraci na nový program pro mládež, motivují je do další činnosti a umožňují sdílení svých zkušeností se svými kolegy z různých částí republiky i ze zahraničí. Řada našich členů tak absolvovala Kurz zdravotníka zotavovacích akcí, Vůdcovský kurz, nebo se účastnila celorepublikového setkání skautů OBROK.

V současné době je náš Kmen dospělých složen výhradně ze členů, kteří v našem středisku vyrůstali od dětství. To ovšem neznamená, že není možné vstoupit do naší organizace i v dospělém věku – právě naopak! Na skauting není nikdy pozdě. Pokud Vás mrzí, že jste v dětství neměli možnost skautovat, nebo jste chodívali do skautu a rádi byste se vrátili, možná je právě teď ten pravý čas vstoupit do našeho Kmene dospělých.